CREAM Invest

News box

Skupina CREAM stojí za postupnou revitalizací jednoho z největších brownfieldů v republice – rozsáhlého komplexu bývalé Baťovy továrny ve Zlíně, zaměřuje se na nájemní bydlení a komerční pronájmy téměř ve všech významnější českých a moravských městech. Provozuje také mezinárodně ceněný překladový terminál v blízkosti Košic na Slovensku. Pro následujících 10 let připravuje projekty v Čechách a na Slovensku v hodnotě 25 mld Kč.

Bývalá prodejna „Baťa“ se na pěší zóně v Šumperku promění v bytový dům

03 Mar 2024

Na Hlavní třídě v Šumperku se začne rekonstruovat dům č. 284, který není na pěší zóně žádnou ozdobou. Investor má stavební povolení, nejpozději do dvou let tu budou k dispozici byty, v přízemí pak moderní obchodní prostory.

Celý článek

Dům U Smetanů projde velkou rekonstrukcí

20 Feb 2024

Secesní dům, který stojí na kříži ulic Karla IV a Kněžská v samotném centru Českých Budějovic, projde v letošním roce zásadní rekonstrukcí. I když nestojí přímo na náměstí, ale pár desítek metrů od něj, je součástí staré zástavby, která dává centru osobitý charakter .

Celý článek

Dva miliony na služby pro děti na spektru

14 Dec 2023

Být na spektru je zažitý výraz nejenom neziskové organizaci Za sklem, ale zejména v rodinách, kde mají někoho z blízkých s poruchou autistického spektra. Žijí stejný život jako kdokoli jiný, jen ho mají o mnoho náročnější. Podle Marty Pečeňové, která vede neziskovku od roku 2011, jsou vánoční svátky i samotný Štědrý den pro tyto rodiny nesmírně náročné.

Celý článek

Na dvaatřicítce vyrostou moderní byty, část loftů využijí studenti

05 Dec 2023

Ve východní části Baťova areálu v těsném sousedství s budovou Baťova mrakodrapu, kde sídlí Krajský a také finanční úřad dostala skupina CREAM stavební povolení k nástavbě budovy č.32. Dvoupodlažní nástavba mezi stávajícími schodišťovými jádry tak na objektu vytvoří 10. a 11. patro. Svým způsobem modernizace části památkově chráněné budovy se setkala s pochopením odboru kultury a památkové péče města Zlín, protože citlivě doplňuje původní stavbu a plně respektuje její industriální architekturu.

Celý článek

Zlín získá Fabriku za 3 a půl miliardy

21 Sep 2023

Spol CREAM Investments dostala stavební povolení pro výstavbu polyfunkčního komplexu budov, které chce dokončit do roku 2027 ve východní části areálu bývalé Baťovy továrny. V moderním centru Zlína, ve který se Baťův areál postupně proměňuje, vyrostou tři budovy, ve spodních patrech propojené proskleným monoblokem. Spojovat je bude i společný název – investor věří, že kdo přijede do Zlína, určitě nevynechá návštěvu Fabriky.

Celý článek