CREAM Invest

Naše projekty

Zaměřujeme se především na bytovou výstavbu, v plánovaných nových městských čtvrtích se snažíme o nejprogresivnější urbanistická řešení. Při revitalizaci brownfieldů chceme, aby se staly organickou, životem pulsující součástí měst. Nezapomínáme proto ani na komerční výstavbu, kde dáváme velký prostor pro podporu volnočasových aktivit.

Flagship projects

Ve střednědobém horizontu máme řadu projektů po celé republice. Tři jsou však natolik rozsáhlé, že je budeme rozvíjet řadu let. Výrazně promění velká území a pozitivně ovlivní životní styl v dané lokalitě.

Baťův areál
Fabrika
Living Beskydy
Baťův areál

Celosvětově známý, památkově chráněný industriální brownfield, byl na počátku nového milénia uzavřeným prostorem. Přetrvávala tady sice výroba a byly tu skladové prostory pro řadu firem, přesto se o něm nedalo říci nic jiného, než že byl postupně chátrající, na mnoha místech zdevastovaný. Kvalita jeho koncepce i provedení však dokázala odolat desetiletím lhostejnosti bývalého režimu k Baťově odkazu. V nové republice pak nájezdu těch, kteří chtěli velké zisky zadarmo. K probuzení areálu chyběla chuť, peníze i dlouhodobá koncepce začlenění areálu do moderního života. S tou přišla v prvním desetiletí nového století skupina CREAM.

V současnosti je Baťův areál novou pulsující živou čtvrtí, která poskytuje sídlo nejenom krajským institucím a známým českým i mezinárodním firmám, je zde univerzita, mnoho kaváren, restaurací a obchodů, naleznete zde galerii, knihovnu, Baťův institut, byty v MAX 32. Společně s městem Zlín, Zlínským krajem a partnery plánujeme další rozvoj industriálních částí areálu, kterému říkáme prostě FABRIKA.

BAŤŮV AREÁL
Fabrika

Projekt renomovaného studia CMC Architects, uprostřed památkově chráněné části města, upoutá moderní architekturou respektující industriální charakter bývalého továrního areálu. Tři v parteru propojené budovy vychází svým zaměřením vstříc potřebám moderního Zlína, které je nejenom univerzitním moderním městem, ale také sídlem mnoha úspěšných českých firem a nově také mezinárodních firem. Orientujeme se tedy nejenom na poskytnutí špičkových kancelářských prostor třídy A, pro další rozvoj byznysových aktivit, ale také na nabídku moderní obchodní pasáže kombinované s marketem, koncepčním food courtem zaměřeným na zdravý životní styl. Velkým tématem bude rovněž veřejný prostor, a to jak na střechách, kde plánujeme parkový landscaping, tak i v parteru, který nabídne i stage pro konání kulturních a hudebních produkcí. Na podobě veřejného prostoru spolupracuje CREAM s městem a zejména občany města.

FABRIKA
Living Beskydy

Living Beskydy je koncept, který začal nápadem podpořit kvalitu služeb a aktivní životní styl v Beskydech. Je to koncept, který se neustále rozvíjí. Vše začalo realizací rezidenčního projektu TEE House, který se stal druhým „horským “ domovem mnoha lidí co milují aktivní život. Součástí resortu je také hotel se širokou nabídkou služeb včetně restaurace, wellness centra s krytým bazénem. V současné době jsme otevřeli pop-up OLYMPIC Čeladná, moderní bistro a bar u splavu řeky Čeladenky, který svou kapacitou bude sloužit nejenom jako zastávka pro cyklisty, ale také místo pro konání akcí. Společně s olympionikem Jaroslavem Kulhavým jsme zde otevřeli také Cyklopoint Jaroslava Kulhavého, který nabídne možnost zážitkových sportovních vyjížděk s olympionikem. Ve spolupráci s renomovanými CMC architekty připravujeme butikový resort Tree House. Living Beskydy je koncept, který má začátek, ale nemá konec. Díky sportu a našim byznysovým zkušenostem jsme vytrvalí.

LIVING BESKYDY