CREAM Invest

Baťův areál

Celosvětově známý, částečně památkově chráněný industriální brownfield, byl na počátku nového milénia uzavřeným prostorem. Přetrvávala tady sice výroba a byly tu skladové prostory pro řadu firem, přesto se o něm nedalo říci nic jiného, než že byl postupně chátrající, na mnoha místech silně zdevastovaný. Kvalita jeho koncepce i provedení však dokázala odolat desetiletím lhostejnosti bývalého režimu k Baťově odkazu. V nové republice pak nájezdu těch, kteří chtěli velké zisky zadarmo. K probuzení areálu chyběla chuť, peníze i dlouhodobá koncepce začlenění areálu do moderního života. S tou přišla v prvním desetiletí nového století skupina CREAM.

1,5 mld CZK

investováno

industriální DNA

urbanistická regenerace

živá atmosféra

nové restaurace, kavárny, bistra

parkování

nová parkovací místa

sportovní střediska

podpora sportu a mládeže

230 000 m²

kancelářských, obchodních ploch

státní správa

krajské a městské instituce

sdílená doprava

podpora udržitelné mobility

obchody a služby

pro obyvatele Zlína

e-mobility

rozvoj nabíjecích stanic a FVE

256

místních i mezinárodních firem

veřejný prostor

s novými projekty tvoříme kvalitní veřejný prostor

Baťův areál
je vlajkovým projektem
skupiny CREAM

Pevný Baťův rastr, hledání nových funkcí pro původní industriální budovy, prostor pro moderní stavby, na celkových 25 hektarech mnohonásobné možnosti úprav veřejného prostoru. Hledat šém pro oživení kusu města je nekonečným dobrodružstvím.

„Jsem si jistý, že hlavně revitalizace Baťova areálu posune Zlín mezi moderní města, která mají úžasnou historii. Pro nás je to práce na dlouhá léta. Nikam nespěcháme, chceme, aby po nás zůstalo kvalitní dílo, na které můžou další generace navázat.“

Martin Jarolím, člen představenstva

TVOŘÍME
NOVÝ VEŘEJNÝ
PROSTOR

Zeleň, relaxační plochy, místa pro kulturu i sport, stejně tak pro brunch pod širým nebem. Lidé se rádi potkávají tam, kde je jim dobře. Jen na taková místa se chcete opakovaně vracet. Na podobě veřejného prostoru spolupracujeme s odborníky, městem i jeho občany.

FABRIKA
ROZVINE AREÁL
DO NOVÉ DIMENZE

Historická industriální čtvrť s postupně se rodícími funkcemi moderního města. Pestrá nabídka služeb, zábavy, vzdělávání, sportovních aktivit, odpočinku. Do této podoby posune polyfunkční budova Fabriky dnes fragmentované území Baťova areálu. Dá šanci smysluplně strávit čas pro všechny generace.

FABRIKA

HOUSE 64 PŮVODNÍ,
ALE ZÁROVEŇ NOVÝ

Industriální funkcionalismus formou i obsahem. 20 000 m² moderních rekonstruovaných prostor kategorie „A“ pro kanceláře řady významných firem, vývojové centrum společnosti Diebold Nixdorf, občanské sdružení Za sklem pro pomoc lidem s poruchou autistického spektra, kavárna. Jedna z prvních budov, které jsme v areálu rekonstruovali.

HOUSE 64 PROJEKT

Max32

Hlavní zlínská pošta, k tomu hotel, bankovní pobočka, kavárna, fitcentrum Vita Sana a 150 loftových bytů, které zčásti využívají také studenti Univerzity Tomáše Bati a juniorská hokejová akademie. Dalších 37 bytů ve standardu PREMIUM vznikne v moderní nástavbě, která plně respektuje industriální architekturu této památkově chráněné budovy.

Max32

GALERIE, KNIHOVNA

Tam kde nám to dává smysl, rádi spolupracujeme na rozvoji Baťova areálu s partnery. Původně tovární budova číslo 14 se proto změnila na knihovnu a krajskou galerii výtvarného umění, příspěvkovou organizaci Zlínského kraje. Knihovna je zaměřena na odbornou literaturu z oblasti výtvarného umění, včetně architektury, užitého umění, fotografie a příbuzných oborů. Vzdělávací charakter této instituce je důležitým doplňkem do mozaiky funkcí rodící se nové čtvrti univerzitního města, Baťova Zlína.

Baťův mrakodrap

V roce 1938 druhou nejvyšší administrativní budovu Evropy jsme nabídli jako sídlo pro Krajský úřad Zlínského kraje. Tato dominanta Baťova areálu, citlivě zrekonstruovaná po roce 2000, patří v České republice mezi osm nejvýznamnějších architektonických památek 20. století.

BAŤŮV ODKAZ
NENÍ CIHLA

Máme široký záběr byznysových aktivit přesahujících hranice naší republiky, přesto jsme spojováni hlavně s revitalizací Baťova areálu ve Zlíně. Na jeho rozvoji je nejlépe znát, jak hluboce si ceníme odkazu člověka, který před sto lety povýšil vesnici na město známé po celém světě. Chceme, aby byla naše práce efektivní ve všech ohledech, aby dávala smysl i po mnoha dalších desetiletích, aby byla užitečná a přínosná pro město a jeho obyvatele. Chceme na tom pracovat se všemi, které jejich práce těší. Dáváme proto šanci každému, kdo na sobě chce pracovat, snaží se být nejlepším ve své profesi.