CREAM Invest

34 + Fabrika

Realizujeme jeden z největších revitalizačních projektů v České republice, kde kombinujeme moderní budovy architekta Víta Másla s původní architekturou areálu Baťova Zlína. S novou polyfunkční budovou Fabrika propojíme například budovu 34. Ta se svými 65 000 m² původně sloužila jako centrální sklad obuvi, po rekonstrukci tu bude na 300 rezidenčních jednotek pro nájemní a studentské bydlení, rozsáhlé sportovní centrum s několika halami, také velké fitness centrum a wellness.

3,5 mld CZK

investice

industriální DNA

urbanická regenerace

75 000 m²

kancelářských, obchodních ploch

sportovní haly

pro veřejnost a sportovní oddíly

10 000 m²

kancelářských ploch

kavárny a restaurace

2 500 m² ploch

obchody a služby

kvalitního shopping mallu

sdílená doprava

podpora udržitelné mobility

parkování

nové parkovací místa

e-mobility

rozvoj nabíjecích stanic a FVE

veřejný prostor

nové zelené plochy a místa pro odpočinek

MHD

rozvoj městské hromadné dopravy

Fabrika
rozšiřuje
centrum Zlína

Centrum každého sídelního celku je dané nejenom jeho polohou, ale hlavně tím, že se tam setkávají lidé. Je jedno, zda je to při nákupech, anebo chvilky u společné kávy. Zlín už svoje původní centrum má, Fabrika ho rozšiřuje. Rozhodně nabídne spoustu důvodů, proč tady trávit čas.

„Zlín už svoje centrum má, Baťův areál nemá být jeho náhrada. Přirozenou cestou rozšiřujeme prostor, kde chtějí obyvatelé Zlína trávit svůj volný čas. Fabrika se prostě stane součástí centra města.“

Martin Jarolím, časopis Forbes 4/2024

MÍSTA PRO
SMYSLUPLNÝ
VOLNÝ ČAS

Kterýkoli druh sportu tu má svoje místo, stejně jako koncerty hudby všech žánrů, od komornějších obsazení vážné muziky po velkou rockovou kapelu. Fabrika má společenské sály jak pro sport, tak pro kulturu v podobě hudby, výstav, společenských událostí. Atmosféru místa dotváří venkovní stage.

FABRIKA

VEŘEJNÝ PROSTOR
JAKO ZÁŽITEK

Zeleň - ať už stromy či okrasné keře a trávy - také vodní prvky, odpočinkové relaxační plochy, bezbariérové přístupy na vyvýšená místa, atypické posezení nad sklenkou vína, užitečné plochy pro maminky s dětmi. Našli jsme ideální podobu veřejného prostoru za pomoci odborníků i budoucích uživatelů.

FABRIKA JAKO
NOVÉ CENTRUM
ENERGIE ZLÍNA

Moderní inspirativní prostředí se bude stále více dostávat do popředí zájmu těch, kteří určují směřování společenského života ve Zlíně a jeho okolí. Dvanáct měsíců v roce chceme spolupracovat se zajímavými umělci, pořádat autogramiády, vernisáže a koncerty. Našimi partnery bude město i soukromé subjekty, všichni, kdo chtějí, aby město ožilo.

Bez adrenalinu v krvi není zážitek dokonalý

Téměř deset tisíc metrů čtverečních sportovních sálů a hal v budově 34 - CUBE a Fabrice, další tři tisíce metrů zastřešeného zimního stadionu. Skupina CREAM má lásku ke sportu v genech, na rodící se nové čtvrti Zlína je to znát.

DEFINUJEME
NOVOU ENERGII
DO BAŤOVA
AREÁLU

Baťův areál, kterému se začíná říkat Fabrika - podle dominantní polyfunkční budovy, která tu vyroste do tří let - se silně orientuje zejména na mladší náročné generace. Je to i tím, že tu jsou sdílené byty pro studenty zlínské univerzity. A nejde jenom o sport a kulturu. Restaurace a kavárny tady budou mít vzor v barcelonské tržnici i konceptu pražského Manifesta.

BYDLENÍ

Každý urbanistický koncept, který realizujeme anebo se na něm podílíme, řeší varianty bytových kapacit jako prioritu. Nové byty najdete v rekonstruovaných památkově chráněných objektech Baťova areálu – příkladem může být Max 32 či budova 34, projekt Rybníky v západní části areálu obohatí Zlín o 700 bytů.

Co-working a Co-living jako téma současnosti

Období covidu nastartovalo v Česku směry, se kterými se zejména ve velkých městech kulturní Evropy experimentovalo už dávno. V Baťově areálu tedy nemůžou chybět.

Obchody a Food court

Podoba ještě není definitivní, ale víme zcela jistě, že koncept gurmánských zážitků a běžnějšího, příležitostního stravování ve Fabrice určitě nebude kopií standardních fast foodů. Obdoba známé tržnice v Barceloně? Manifesta v Praze? Jídlo přece může patřit mezi opravdu výjimečné zážitky i při krátkodobém pobytu v Baťově areálu..

budoucí hvězdy NHL budou možná ze Zlína

Klasická hokejová hala podle standardu NHL bude oddělovat na severu areálu vlakové kolejiště od veřejných prostor kolem Fabriky i budovy 34 - CUBE. Zlín má silnou hokejovou tradici a nová zastřešená hala s celoročním provozem pomůže vychovat další generace mladých talentů.