CREAM Invest

Naše hodnoty

Skupinu CREAM dlouhodobě formují především vlastnosti typické pro sport: houževnatost, vytrvalost, soutěživost, skvělá orientace v prostoru, snaha dosáhnout co možná nejlepšího výsledku. To vše podle pravidel fair play. Ve všech oblastech našeho podnikání si zakládáme na respektu k druhým, ohleduplnosti k přírodě. Naše stavby dokáží splňovat náročné potřeby moderního města.

Kromě revitalizace brownfieldů máme řadu projektů pro udržitelný rozvoj velkých i menších sídelních celků. Jak ve stavebnictví, tak při rozvoji strategického logistického terminálu u slovenských Košic chceme, aby na naši práci mohly navazovat další generace. Baví nás projekty pro společnost potřebné a užitečné. Obojí je důležitou motivací pro naši další práci.

Respekt

Jsme ohleduplní k přírodě. Máme úctu k práci těch, kteří tu byli před námi, pozorně nasloucháme hlasům odborné i laické veřejnosti. Respektujeme daná pravidla.

Užitečnost

Úspěch v podnikání neměříme jenom finančním ziskem. Pouštíme se pouze do věcí, které nás inspirují svým přesahem do budoucnosti, které nás baví - a také ostatním přinášejí užitek.

Kvalita

Víme, že výsledek každé naší práce zhodnotí zejména ti druzí. V kritickém pohledu obstát, znamená dělat věci dobře, v té nejvyšší kvalitě.

Efektivita

Neradi plýtváme. Časem, penězi a především lidským potenciálem. Víme, že nejsnazší realizace projektu je za podpory široké veřejnosti.

Odpovědnost

Pokud se pro něco rozhodneme, pracujeme tak, aby měl výsledek smysl v dlouhodobém horizontu. A to i pro příští generace.

Integrita

Nedáváme si nereálné cíle, k sobě jsme však nároční. Umíme riskovat, ale vždy hrajeme podle pravidel. Dokážeme ocenit výjimečnost, pokud je v mantinelech našich zásad.

o skupině CREAM

450 000+ m² projektů v přípravě 20 mld. investic v příštích 10 letech 600 000 m² pronajímatelných ploch 5 mld CZK asset value 5 mld CZK asset management Urbanistická regenerace Veřejný prostor Baťův areál Development Nové byty Nájemní bydlení Sportoviště a podpora sportu Obchody a služby Kanceláře Udržitelná architektura Respekt k přírodě Práce s obnovitelnými zdroji

Jsme investiční skupina, která se zaměřuje především na realitní development. Naše diverzifikované portfolio dále představuje investice do logistiky, cestovního ruchu a obnovitelných zdrojů. Prostřednictvím investičního fondu CREAM SICAV, kótovaného na pražské burze, spravujeme majetek přesahující 5 miliard CZK. Charakteristické je pro nás dlouhodobé držení investic, které dokážeme v průběhu času významně zhodnocovat. Ve střednědobém horizontu máme připravené investiční projekty v hodnotě více než 20 miliard CZK. U Košic, na východní hranici Schengenského prostoru, realizujeme strategickou investici do kontejnerového překladiště za významné finanční podpory Evropské unie.

REGENERACE
BAŤOVA AREÁLU

Více než 15 let postupně revitalizujeme jeden z největších a nejznámějších brownfieldů v České republice, který patří mezi nejcennější aktiva našeho fondu CREAM SICAV. Za silného partnerství s městem, krajem ale také mnohými podnikateli a veřejností oživujeme historické tovární budovy novými funkcemi. Zaměřujeme se na vše, co je pro moderní společnost užitečné: byty, obchodní prostory, podporu volnočasových sportovních i kulturních aktivit. Dokladem můžou být budovy MAX 32 a 64, anebo připravovaná Fabrika a rekonstrukce budovy 34 – CUBE. Dobře víme, že popularitě místa také prospěje promyšlený a příjemný veřejný prostor.

DEVELOPMENT
KTERÝ VÁS
NADCHNE

Snažíme se o nadčasový přístup tak, aby byly naše stavby či rekonstrukce starších objektů aktuální ještě za řadu let. Ať už jde o vnitřní dispozice staveb, nebo v případě nových budov osobitou architekturu, která vždy koresponduje se svým okolím. Naším dlouholetým partnerem je architektonický ateliér CMCArchitects Víta Másla a Davida Chisholma.

STARÁME SE
O VAŠE POHODLÍ

Naší strategií je postavit nemovitosti s nejmodernějšími technologiemi a pak je odpovědně provozovat. Klienti tak mají jistotu, že se stávají uživateli velmi kvalitních prostor. Také naše péče o ně je maximální. V režimu 24/7 mají pro svoje požadavky k dispozici klientský portál, pro aktuální potřeby pak klientskou linku.

CREAM Consulting

Profesionální vztahy s finančními institucemi jsou významnou hnací silou každého našeho projektu. Není to v rozporu se skutečností, že projekty financujeme z větší části z vlastního kapitálu. Udržitelný rozvoj, který vnímáme i v ekonomickém kontextu růstu naší společnosti, tak máme pod silnou kontrolou.

NADACE
CREAM

Prostřednictvím naší nadace sbíráme podněty pro podporu řady společenských aktivit v našem regionu. Nadace tak řídí financování sportovních klubů mládeže, nebo aktuálně připravuje workshopy pro novou definici veřejného prostoru v Baťově areálu tak, aby odpovídal požadavkům současné doby. Prostřednictvím nadace jsme se dlouhodobě zavázali finančně podporovat neziskovou organizaci Za sklem, která pomáhá lidem s poruchou autistického spektra.

Bývalá prodejna „Baťa“ se na pěší zóně v Šumperku promění v bytový dům

03 Mar 2024

Na Hlavní třídě v Šumperku se začne rekonstruovat dům č. 284, který není na pěší zóně žádnou ozdobou. Investor má stavební povolení, nejpozději do dvou let tu budou k dispozici byty, v přízemí pak moderní obchodní prostory.

Celý článek

Dům U Smetanů projde velkou rekonstrukcí

20 Feb 2024

Secesní dům, který stojí na kříži ulic Karla IV a Kněžská v samotném centru Českých Budějovic, projde v letošním roce zásadní rekonstrukcí. I když nestojí přímo na náměstí, ale pár desítek metrů od něj, je součástí staré zástavby, která dává centru osobitý charakter .

Celý článek